biżuteria dla dzieci
Biżuteria

Biżuteria dla dzieci – nosić czy nie?

Wielu rodziców zastanawia się, czy biżuteria dla dzieci to dobry pomysł? Zwolenników, jak i przeciwników jest równie dużo. Jaką biżuterię może nosić mała dziewczynka?

Jak wybrać kolczyki dla dziewczynki?

Na pytanie, czy dziecko powinno nosić biżuterie każdy rodzić musi odpowiedzieć sobie sam. Warto jednak podkreślić, że nie zawsze zakładanie dziecku biżuterii wygląda nieelegancko. Najważniejsze jest umiejętne dobranie odpowiedniej biżuterii dziecięcej.

Biżuteria dla dzieci powinna być delikatna, subtelna i bezpieczna. Kupując dziewczynce kolczyki musimy zwrócić uwagę na zapięcie – musi być bezpieczne, tak by dziecko nie zgubiło kolczyków. Ważne jest również dobieranie biżuterii dla dzieci, która jest niewielkich rozmiarów. Długi kolczyk może się zahaczyć o ciuchy, czy w trakcie zabawy i rozerwać ucho.

Biżuteria dziecięca musi być wykonana z metali szlachetnych, dzięki temu możemy uniknąć alergii, czy infekcji. Bardzo często spotykamy złote lub srebrne kolczyki, które mają emaliowaną, kolorową powłokę. Są to koczyki dedykowane specjalnie dla małych dzieci. Wdzięczne wzory, najczęściej zwierzątek, wyglądają bardzo wdzięcznie u małych dziewczynek.

Dziewczynki bardzo chętnie zakładają również bransoletki. Warto zwrócić uwagę, by miały one regulowane zapięcia. Rączka dziecka rośnie szybko, a regulacja zapięcia pozwoli korzystać z biżuterii przez wiele lat.

Biżuteria dziecięca jest subtelna i delikatna. Małe dziewczynki lubią się stroić. Może warto już od najmłodszych lat uczyć dzieci, jak wybrać biżuterię, by była ozdobą dobraną odpowiednio do wieku dziewczynki. W końcu jest to umiejętność, która przyda się każdej kobiecie.

Dodaj komentarz