Biżuteria

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Symbolem zaręczyn jest złoty pierścionek nakładany na palec dziewczyny przez mężczyznę, który chce ją poślubić i spędzić z nią resztę życia. I tu zaczyna się problem, jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Srebro czy złoto?

Do wyboru jest jeszcze platyna lub tytan (coraz modniejszy). Dla dziewczyny raczej nie będzie to miało większego znaczenia, bo i tak będzie to ten jedyny pierścionek symbolizujący miłość.

Bardzo ciekawą propozycją jest pierścionek zaręczynowy z białego złota. Jest ze szlachetnego kruszcu, który symbolizuje trwałość uczuć i stanowi piękną oprawę do każdego kamienia. Białe złoto pasuje do srebrnej biżuterii noszonej dotychczas przez wybrankę. A jeżeli nosi biżuterię złotą? Można wybrać pierścionek z białego złota połączonego z tradycyjnym złotem żółtym – sprawdź na sklep.diamor.pl Takie pierścionki wyróżniają się oryginalnością i nie są banalne.

Diament czy inny kamień?

Wszystko zależy od budżetu. Pierścionki z diamentem są zdecydowanie droższe. Wybierając mały diamencik za pierścionek zapłacimy ok. 500 zł. Górna granica jest nieograniczona.

Obok diamentów popularne są cyrkonie, szafiry, perły, ale także bardziej wyraziste rubiny i topazy. Wszystko kwestia gustu, a z gustami się nie dyskutuje.

Jeżeli nie możesz się zdecydować, to o pomoc poproś siostrę lub znajomą dziewczyny, przy okazji będzie mniejszy problem z wyborem rozmiaru. Jeśli niekoniecznie pierścionek ma być niespodzianką, to najlepiej po wybór pierścionka zaręczynowego jest udać się z dziewczyną.

Dodaj komentarz