Biżuteria

Pierścionki z białego złota – idealne na zaręczyny

Zaręczyny to niezwykła uroczystość w życiu każdej pary. Zwykle towarzyszy im radość, ale i spora dawka stresu. Mężczyźni już od lat szukają pierścionków, które w szczególny sposób spodobają się kobietom. W ostatnich latach ogromne zainteresowanie budzą m.in. pierścionki z białego złota.

Brylant, diament i białe złoto – kompozycja marzeń?

Naturalnie pierścionek zaręczynowy z białego złota to nie tylko sam kruszec. Jego ukoronowaniem jest brylant, którego blask jest nie tylko urzekający, ale i modny. Trend na pierścionki z brylantem utrzymuje się w Polsce już od co najmniej kilkunastu lat. Wzorem są oczywiście Stany Zjednoczone, gdzie noszą je – zresztą bardzo chętnie – praktycznie wszystkie gwiazdy rodem z Hollywood.

pierścionek zaręczynowy z białego złota

Dlaczego biel?

Wybór pierścionka z białego złota wiąże się ze swoistą fascynacją tradycją, w której każdy jego element ma swoje znaczenie. Brylant symbolizuje miłość, gdyż jest ukoronowaniem relacji pomiędzy kobietą i mężczyzną. Z kolei biel złota oznacza niewinność i czyste intencje wobec drugiej osoby. Poza tym pierścionek zaręczynowy białe złoto jest po prostu piękny i znacznie odbiega od klasycznego wzorca złotych pierścionków i obrączek. Całość nieprzypadkowo ma kształt kolisty, gdyż symbolizuje nieskończoność uczucia.

 

Podsumowanie

Pierścionki zaręczynowe z białego złota to kwintesencja sztuki złotniczej. I choć najtańsze można kupić już za około 800 – 1000 złotych, to średnia ich wartość sięga dwukrotnej wysokości miesięcznego wynagrodzenia.

Dodaj komentarz