kobieta z zegarkiem na ręku
Zegarki

Jak wybrać dobry zegarek damski?

Jeśli chce się pozyskać dobrej jakości zegarek damski niezbędne jest branie pod uwagę między innymi mechanizmu zamontowanego w zegarku czy rodzaju szkła. Komponenty zastosowane w zegarku mają kluczowe znaczenie z punktu widzenia trwałości.

Jaki typ szkła powinien mieć zegarek?

Szkło w zegarkach damskich to jedna z najważniejszych części. W damskich zegarkach można spotkać się z takimi typami szkła jak:

– mineralne

– szafirowe

– hesalitowe

Najbardziej trwałym szkłem jest szafirowe. Jednak damskie zegarki najczęściej mają zamontowane szkło mineralne. Jest ono w stanie zapewnić optymalną jakość. Gdy chce się pozyskać modne zegarki dla kobiet i trwałe zegarki wówczas warto szukać takich ze szkłem szafirowym.

Wymiary zegarka

Jeśli zegarek ma się ładnie prezentować niezbędne jest zdecydowanie się na produkt o odpowiednich wymiarach. W modnych zegarkach dla kobiet szerokość nie przekracza czterech milimetrów. Takie wyroby prezentują się w elegancki sposób. Natomiast do konkretnych stylizacji można decydować się na zegarek damski dużo większy, bardziej widoczny.

Przy wybieraniu zegarków pod kątem wymiarów trzeba brać pod uwagę, że zwrócić musimy na kilka wymiarów. Po pierwsze mówimy o ich wysokości oraz szerokości wraz z koronką. Dodatkowo trzeba brać pod uwagę również szerokość paska. Z punktu widzenia sposobu prezentowania się zegarka trzeba brać pod uwagę również jego grubość, gdzie jest ona liczona od dekla do najbardziej wypukłego miejsca.

Dodaj komentarz