Biżuteria

Wybór pierścionka zaręczynowego

Znalezienie kobiety swoich marzeń jest dla wielu mężczyzn zadaniem najtrudniejszym. Jednak gdy się tego dokona, warto udowodnić swoje uczucie kobiecie, dając jej wymarzony pierścionek. Wybór odpowiedniego pierścionka nie jest jednak zbyt często łatwy, ponieważ na rynku istnieje bardzo wiele różnych produktów.

Co wybrać?

Pierścionek zaręczynowy należy dostosować do gustów wybranki. W tym celu warto dyskretnie prześledzić w jakiej biżuterii się ona lubuje. Czy raczej woli nosić srebrną biżuterię, czy złotą? A jeśli złoto, to czy klasyczne żółte czy może białe? Warto również sprawdzić, czy jej biżuterię cechuje subtelność, ponieważ produkuje się pierścionki z jednym kamieniem głównym lub kilkoma.

Dobrym rozwiązaniem jest kontakt z jej bliską przyjaciółką lub jej mamą. One z pewnością będą orientować się, w jakim typie biżuterii lubi chodzić oraz co z pewnością szczerze jej się spodoba.

Istotny jest także rozmiar pierścionka. Mimo że jubilerzy gwarantują poprawienie rozmiaru danego pierścionka, to warto zadbać o dobry pierścionek już wcześniej, by romantyczna chwila zaręczyn była idealna.

Tradycja czy nie?

Najpopularniejsze pierścionki zaręczynowe są złote z jednym kamieniem głównym, najczęściej diamentem. To wybór bardzo znany i raczej sprawdzony. Niekoniecznie trzeba zamykać się na ten wariant, ponieważ można wybrać inny szlachetny kamień, który będzie prezentował się podobnie zjawiskowo jak w przypadku diamentu.

Dodaj komentarz