srebrny pierścionek serca
Biżuteria

Jak zachować czystość srebrnych pierścionków?

Srebrne pierścionki to jedna z najchętniej wybieranych biżuterii. Jest bardzo ładna, względnie tania, a przy tym pasuje do właściwie każdej stylizacji – pierścionki wykonane ze srebra mają jednak tę wadę, że dość szybko ulegają zabrudzeniu. Jak do tego dochodzi i czy da się coś z tym zrobić?

Jak dochodzi do zabrudzenia srebrnych pierścionków?

Być może będzie to dla wielu osób sporym zaskoczeniem, lecz niestety zabrudzenie na srebrnych pierścionkach, które pojawia się z biegiem dni lub tygodni, to całkowicie naturalne zjawisko. Jego winowajcą jest bowiem dwutlenek węgla, który wchodząc w reakcję chemiczną ze srebrem, powoduje jego utlenianie się, czego objawem jest powstający na powierzchni bardzo nieestetyczny nalot. Nalot ten, gdy nie zostanie w porę usunięty, będzie narastał, aż zacznie przybierać nieprzyjemną, ciemną lub nawet zieloną barwę.

Jak usunąć zabrudzenie ze srebrnego pierścionka?

Choć wydaje się, że srebrny pierścionek jest bardzo trudny w czyszczeniu, to jednak jest to mylne przekonanie. Srebro ma to do siebie, że choć szybko się brudzi, to jednak również szybko i łatwo można je wyczyścić. Wystarczy do tego użyć pasy do zębów. Zawarty w niej fluor rozpuszcza nalot na srebrze, dzięki czemu już po kilku chwilach wcierania pasty w pierścionek, będzie on całkowicie czysty i wolny od choćby najmniejszej ilości zabrudzenia. Warto takie czyszczenie realizować regularnie, aby nie powstawała zbyt duża warstwa zabrudzenia.

Dodaj komentarz