Biżuteria

Biżuteria dla mężczyzny

W czasach starożytnych po biżuterię na równi sięgali mężczyźni i kobiety, w dziejach rozwoju kultury europejskiej panowie również chętnie przystrajali się błyskotkami. Obecnie męska biżuteria wraca do łask i mody.

Jaka biżuteria dla mężczyzny?

Współcześnie mężczyźni coraz chętniej sięgają po wszystkie elementy biżuterii, które jeszcze do niedawna zarezerwowane były dla pań. Nie zmienia to jednak faktu, że potrzeba pewnej odwagi stylizacyjnej by założyć błyszczące kolczyki czy kilka srebrnych obrączek. Mniej dyskusyjnym elementem są bransoletki męskie. Występują w ogromnej różnorodności wzorów i kolorów. Męskie bransoletki mogą być klasyczne – ze srebrnego łańcucha, męskie bransoletki bywają również skórzane czy zrobione z koralików – wówczas warto założyć kilka na raz.

Bransoletki męskie a moda

Męska bransoletka staje się obecnie coraz modniejszym dodatkiem. Panowie noszą je zarówno ze względów estetycznych, jak i ideologicznych (np. czerwony sznureczek). Męskie bransoletki pasują do wielu strojów – wszystko zależy od wyboru odpowiedniego modelu. Koralikowe lub skórzane nadają nonszalancji codziennym stylizacjom, a srebrne lub złote dopełniają biznesowy look razem z dopasowanym zegarkiem.

Bransoletka pomysłem na prezent?

Oferta męskich bransoletek jest obecnie bardzo szeroka. Taki dodatek jest świetnym pomysłem na prezent dla najbliższych. Męska bransoletka to stały element kolekcji wielu firm jubilerskich i odzieżowych, bez problemu można więc znaleźć model w każdym stylu i na każdą kieszeń.