pierścionek na ręku, oświadczyny
Biżuteria

Jaki powinien być złoty pierścionek zaręczynowy?

Prędzej czy później przed wyborem pierścionka zaręczynowego stanie każdy zakochany mężczyzna. Pan, który podjął już poważną decyzję, że chce się ożenić, musi od razu zdecydować jaki pierścionek zaręczynowy będzie najlepszy dla jego wybranki.

W ofercie pierścionków zaręczynowych jest ogromny wybór, dlatego też trzeba najpierw określić sobie co dokładnie jest nam potrzebne.

Jaki, z czego i z czym?

Podstawowe pytania, na które trzeba sobie odpowiedzieć przed zakupem zaręczynowego pierścionka to:

  • Jaki fason?
  • Z czego?
  • Z czym?

Czyli czy ma być on złoty, z jakim kamieniem oraz w jakim fasonie. Dodatkowo problemem pozostaje jeszcze odpowiedni rozmiar, który najlepiej jest poznać przy pomocy kilku podstępów.

Jakie złoto?

Złoty pierścionek zaręczynowy niesie ze sobą dodatkowe możliwości wyboru. Dzisiaj w ofercie są pierścionki nie tylko z klasycznego żółtego złota, ale także z białego i z różowego. Narzeczony powinien zwrócić uwagę jaki rodzaj biżuterii nosi jego narzeczona i z jakiego złota preferuje ona pierścionki czy też inne elementy biżuterii. Jest to bardzo łatwe do zauważenia.

Jaki fason?

Fason pierścionka powinien być dopasowany do sylwetki przyszłej panny młodej. Im jest ona bardziej delikatną i drobną kobietą, tym trzeba ofiarować jej pierścień  o delikatniejszym wzorze.

Gdy narzeczona preferuje bardziej wyszukaną biżuterię, zaręczynowy atrybut może być bardziej rozbudowany.

Z jakim kamieniem?

Klasyczny przykład posiada prosty brylant w zwykłej oprawie i taki pierścień może być najprostszym i najbezpieczniejszym wyborem. Pierścionki zaręczynowe oferowane są, naprawdę, w bardzo szerokiej i ogromnej ofercie.