zanim się oświadczysz wybierz odpowiedni rozmiar pierścionka
Biżuteria

Odpowiedni rozmiar biżuterii – jak dopasować pierścionek?

On się zapytał, a ona odpowiedziała „TAK!”. Zaręczyny to radosna chwila. Zaraz po opadnięciu emocji przyjdzie czas na planowanie poszczególnych elementów na ślub. Jednym z nich będzie wybór obrączek. Wiele osób ma z tym problem, ponieważ nie wiedzą, jaki powinien być ich rozmiar. W takich wypadkach przydać się może tabela rozmiarów jubilerskich, suwmiarka lub linijka.

Dopasowana biżuteria

Zaręczyny to tylko przykład, ale zawsze warto wiedzieć, jak zmierzyć rozmiar pierścionka, ponieważ ta wiedza może przydać nam się w najróżniejszych sytuacjach. Tabela, gdzie znaleźć można poszczególne rozmiary jubilerskie dostępna jest online (zobacz np. tabela rozmiarów pierścionków Marko), jak również w sklepach stacjonarnych. To ona pomoże nam ocenić odpowiedni rozmiar pierścionka, jaki nosi się na poszczególnych palcach. Pamiętajmy bowiem, że każdy palec, to zupełnie inny rozmiar.

Suwmiarka lub linijka

Jak zmierzyć rozmiar biżuterii przy pomocy suwmiarki? Mierzymy pierścionek w jego naturalnej postaci, a dokładnie jego średnicę wewnątrz. Należy wykonać dwa pomiary na krzyż. Otrzymane wyniki zsumować i podzielić na dwa. Wtedy na pewno uda nam się uniknąć błędu przy określaniu rozmiaru. Mierzenie przy pomocy linijki wygląda tak samo, tylko urządzenie jest inne. W ten sposób uda nam się samodzielnie ustalić rozmiar, jaki powinien mieć pierścionek. Jest to metoda stosowana nie tylko przez panie, ale również przez panów, którzy planują w tajemnicy przed dziewczyną kupić pierścionek zaręczynowy. Taka miła niespodzianka na pewno ucieszy wszystkie panie.