pierścionek zaręczynowy
Biżuteria

Na co zwrócić uwagę kupując pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny to prawdopodobnie jedna z najważniejszych chwil w życiu każdego człowieka. Łączy dwójkę ludzi często na całe życie. Żeby jednak zaręczyny mogły się odbyć, niezbędny do tego będzie specjalny pierścionek zaręczynowy. W jaki sposób powinno się go wybrać?

Jaki powinien być kamień w pierścionku na zaręczynowy?

To, co odróżnia pierścionki zaręczynowe od zwykłej biżuterii, to oczywiście użyty w nich kamień. Powszechnie przyjęło się, że najbardziej klasycznym rodzajem pierścionka jest ten, który posiada diament. Takie modele wybierane są najczęściej i cieszą się największym uznaniem u pań. Nie oznacza to jednak tego, że nie można wyłamać się z tego schematu i wybrać pierścionka z nieco innego rodzaju kamieniem. Co oprócz diamentu może się tu sprawdzić? Piękne pierścionki zaręczynowe dostępne są również z takimi kamieniami, jak szmaragd, rubin, czy też topaz. Warto o tym pamiętać, ponieważ często kobiety znacznie bardziej wolą niecodzienny i oryginalny kamień, a nie oklepany diament.

Jaki kolor złota wybrać w pierścionku zaręczynowym?

Kolejną bardzo ważną sprawą podczas kupowania pierścionka zaręczynowego jest to, jaki będzie kolor złota, z którego zostanie on wykonany. Oczywiście najczęściej ma się do czynienia z pierścionkami zrobionymi ze złota żółtego. Taki pierścionek prezentuje się bardzo ładnie. Co jednak bardzo ważne, również i w tym wypadku, podobnie jak przy obecnym w pierścionku kamieniu, można dokonać innego wyboru. Jak się bowiem okazuje, pierścionki zaręczynowe bardzo często wykonywane są również ze złota białego lub też różowego.