Tanie srebrne pierścionki
Biżuteria

Kilka ciekawostek o srebrze i srebrnych pierścionkach

Pierścionki są wyrobami jubilerskimi, które przyciągają wzrok każdej kobiety, a nawet niejednego mężczyzny. Mimo iż wśród materiałów używanych do produkcji biżuterii wciąż króluje złoto i jest ono najszerzej kojarzone w tym kontekście, to pierścionki srebrne zyskują coraz większą popularność. Co powinno się wiedzieć przed zakupem takiego przedmiotu?

Srebro – wyjątkowy kruszec

Nie tylko złoto ma właściwości, które sprawiają, że świetnie nadaje się ono na materiał używany w jubilerstwie. Posiada je również srebro, które jest równie miękkie, kowalne i ciągliwe, ale jednocześnie wytrzymałe. Wyroby srebrne charakteryzują się pięknym połyskiem, a wcześniej wspomniane właściwości sprawiają, że formowanie przeróżnych kształtów z tego metalu nie stanowi żadnego problemu. Nadaje się więc ono do produkcji pierścionków nie gorzej niż choćby platyna, czy wspomniane wcześniej złoto. Do produkcji wszelkich przedmiotów srebrnych o wysokiej wartości, a więc również srebrnych pierścionków, używany jest stop tego metalu, zawierający 92,5% czystego kruszcu. Jest on oznaczany jako srebro próby 925.

Tanie srebrne pierścionki

W jakich wariantach znaleźć można takie produkty?

Pierścionki srebrne (https://ergold.pl/137-srebrne-pierscionki) są produkowane w najróżniejszych kształtach. Niektóre stanowią jedynie pokryty ornamentami prosty owal, podczas gdy inne mają już dużo bardziej wymyślne formy, zależne jedynie od wyobraźni producenta. Wiele produktów tego typu jest dodatkowo wyposażona w kamienie szlachetne lub półszlachetne. Najczęściej używanymi minerałami są diamenty, które dodatkowo znacząco podnoszą wartość rynkową pierścionka.