Biżuteria

Biżuteria z topazem

Topaz jest półszlachetnym kamieniem, który bardzo chętnie i często jest wykorzystywany w jubilerstwie. Kojarzony zwykle z niebieską barwą topaz, wygląda naprawdę wyjątkowo w biżuterii, która zwykle jest stosunkowo niedroga. Pierścionek z topazem jest świetnym wyborem na prezent dla ukochanej osoby. Sprawdzi się także jako wyjątkowy pierścionek zaręczynowy.

Właściwości topazu

Topazowi przypisuje się moc budzenia sfery duchowej osoby, która nosi go blisko ciała. Ten wyjątkowy kamień pomaga w pokonywaniu trudności dnia codziennego i wzmacnia walkę z depresją i zaburzeniami lękowymi. O topazie mówi się, że jest to kamień przywódców. Ma on bowiem właściwości wzmacniające moc osobistą. Oprócz tego topaz dedykowany jest dziennikarzom i osobom wykonującym jeden z zawodów prawniczych. Miłośnicy astrologii twierdzą, że topaz jest kamieniem zodiakalnych Bliźniąt, Strzelców, Wag i Lwów.

Topaz – dla kogo?

Topaz jest minerałem dla osoby, która znajduje się w trudnej sytuacji życiowej lub dla takiej, która z racji wykonywanego zawodu, zmaga się na co dzień z wieloma wyzwaniami. Topaz wzmacnia poczucie pewności i rozbudza pewnego rodzaju wewnętrzną moc duchową. Osoby, które noszą biżuterię z topazem mogą liczyć na jego pomoc w kryzysowych sytuacjach, które początkowo wydają się sytuacjami bez wyjścia. Topaz pozwala dostrzec rozwiązania, o których wcześniej nawet byśmy nie pomyśleli. Oprócz znaczenia symbolicznego, topaz jest po prostu pięknym kruszcem wykorzystywanym w jubilerstwie. Biżuterię z tym kamieniem możemy wręczać bliskim osobom, aby dodać im otuchy, a pierścionek z topazem jest świetnym wyborem na zaręczyny.

Pierścionek z topazem

Wiele osób wychodzi z mylnego założenia, że pierścionek zaręczynowy powinien zawierać kamień szlachetny, taki jak choćby diament. Niemniej jednak kamienie półszlachetne, między innymi topaz, sprawdzają się równie znakomicie. Pierścionek z topazem wyraża chęć wspólnego pokonywania trudności i jest deklaracją chęci realizacji wspólnych życiowych planów, nawet jeśli nie są one łatwe.