krzyżyk na złotym łańcuszku
Biżuteria

Jak dobrać złoty łańcuszek do sylwetki?

Złota biżuteria cieszy się powodzeniem zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Jest elegancka, ponadczasowa, a ze względu na jej duży wybór dostępny w sklepach jubilerskich, każdy może znaleźć coś idealnego dla siebie. W niniejszym artykule skupimy się jednak na jej konkretnym typie, a są nim złote łańcuszki. Podpowiemy, czym kierować się podczas ich wyboru w kontekście różnorodnych rodzajów sylwetek.

Dobór złotego łańcuszka – o tym warto pamiętać

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że tego typu złoty łańcuszek może być noszony przez przedstawicieli obojga płci w różnorodnym przedziale wiekowym. Tego typu biżuteria sprawdzi się jako dodatek do codziennych stylizacji oraz wieczorowych kreacji. Będzie także idealnym pomysłem na prezent. Aby jednak łańcuszek wykonany ze złota zdobił naszą szyję, a nie ją szpecił, powinien być odpowiednio dobrany. Osoby posiadające długie i szczupłe szyje mogą wybrać krótkie i delikatne łańcuszki, podczas gdy te o krótkich i grubszych szyjach zdecydowanie lepiej wyglądać będą w tych dłuższych i grubszych. Pamiętajmy również o tym, że kupując łańcuszek dla dziecka, także powinniśmy postawić na coś delikatnego.

Miejmy na względzie fakt, że łańcuszek złoty, który nie zostanie dobrze dopasowany do figury danej osoby, może negatywnie wpłynąć na jej wizerunek. Oczywiście nie odnosi się to jedynie do biżuterii wykonanej z tego metalu szlachetnego, ale do każdej innej. W związku z powyższym, zanim zdecydujemy kupić coś konkretnego, zróbmy rozeznanie, co w przypadku naszej figury sprawdzi się najlepiej.