pamiątka chrztu świętego
Biżuteria

Pamiątka chrztu świętego – jak ją wybrać i spersonalizować?

Uroczystość przyjęcia chrztu to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla dziecka i rodziców, ale także dla całej rodziny. Dziecko na pewno jej nie zapamięta, ale po kilku latach chętnie będzie oglądało i poprosi rodziców o wspomnienia.

Pamiątka chrztu świętego

Goście zaproszeni na chrzest powinni ze sporym wyprzedzeniem zastanowić się na wyborem prezentu, który jednocześnie będzie pamiątką tego ważnego wydarzenia. Z tego właśnie względu powinna być kupiona z myślą o potrzebach konkretnego dziecka i spersonalizowana.

Wiele sklepów oferuje możliwość spersonalizowania pamiątki chrztu świętego, np. https://www.marko.pl/chrzest.html poprzez hafty, nadruki lub grawery na wybranym prezencie. Najczęściej umieszcza się na nich imię dziecka, datę chrztu oraz informację o osobie dającej prezent, np. dziadkowie – imiona, ojciec chrzestny – imię, matka chrzestna – imię.

pamiątka chrztu świętego

Jak wybrać pamiątkę chrztu?

Większość pamiątek chrztu ma charakter uniwersalny, a więc można wręczyć ją zarówno dziewczynce, jak i chłopcu. Największą popularnością cieszą się złote i srebrne łańcuszki z medalikami z postaciami świętych, zestawy sztućców dla dzieci, markowe zegarki, srebrne obrazki, biblie dla dzieci.

Najlepsza pamiątka chrztu dla dziewczynki to kolczyki, bransoletki, biżuteria i figurki z kryształkami Swarovskiego. Można podarować także różowe pluszaki.

Pamiątka chrztu dla chłopca powinna uwzględniać jego przyszłe zainteresowania, dobrym pomysłem są pozłacane lub posrebrzane modele samochodów, samolotów, żaglówek lub piłki nożnej.

Kto nie ma pomysłu na prezent-pamiątkę może wręczyć gotówkę, ale zawsze trzeba pamiętać, że należy włożyć ją do eleganckiej pamiątki w formie kartki lub do pudełka kartonowego albo drewnianego.