piekny złoty naszyjnik z kółkami
Biżuteria

Czym charakteryzują się porządne naszyjniki złote?

Złote naszyjniki damskie pasują do klasycznych i nowoczesnych kreacji, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie. Elegancka biżuteria z czystego złota jest coraz tańsza, dzięki czemu coraz więcej osób może pozwolić sobie na jej zakup. Przed odwiedzeniem ulubionego sklepu warto jednak dowiedzieć się na które elementy zwrócić uwagę przy zakupach.

Rodzaj zapięcia i idealna gładkość łańcuszka

Aby ocenić naszyjnik złoty warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego zapięcia oraz na gładkość złotego łańcuszka. W tanich naszyjnikach niestety zapięcie nie jest zbyt solidne, dlatego też przy mocniejszym pociągnięciu łańcuszka może dojść do pęknięcia. Naprawienie zapięcia rzadko kiedy jest możliwe, dlatego też tym bardziej warto postawić na solidne i niezawodne rozwiązania. Najbardziej komfortowe w noszeniu są oczywiście gładkie złote łańcuszki. Oryginalne naszyjniki złote z gładką powierzchnią są najlepszym wyborem dla osób, które mają delikatną skórę i chcą uniknąć podrażnienia.

Jaka długość naszyjnika?

Na rynku dostępne są krótkie i długie naszyjniki złote. Dzięki umiejętnie dobranej długości można wysmuklić sylwetkę i idealnie podkreślić dekolt. Jeżeli wybierze się nieodpowiednią długość to bardzo trudno będzie wyeksponować zawieszkę ozdobną. Najbardziej wygodny jest krótki złoty naszyjnik damski od 30 do 40 cm. Jest to najlepszy wybór dla osób, które poszukują praktycznej biżuterii na co dzień. Krótkie łańcuszki najlepiej komponują się z małymi dekoltami. Krótki naszyjnik złoty idealnie komponuje się także z kilkoma naszyjnikami. Jeżeli chodzi o długi naszyjnik złoty to jest to najlepszy wybór dla szczupłych i wysokich kobiet. Dzięki biżuterii tego typu można dodać lekkości sylwetce.

A może srebro?

Złoty naszyjnik damski to oczywiście niejedyne rozwiązanie. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają srebrne łańcuszki. Jest to najlepsza alternatywa dla białego złota.