Kolczyki z perłami - jak nosić subtelną, perłową biżuterię
Biżuteria

Kolczyki z perłami – jak nosić subtelną, perłową biżuterię

Choć obecnie w wielu dziedzinach życia rządzi minimalizm, to nie oznacza, że należy do minimum ograniczać różnego rodzaju dodatki – wprost przeciwnie – warto wybierać takie, które zachwycają swoją subtelnością. Tak jest właśnie w przypadku pereł – ponadczasowy dodatek do biżuterii również teraz jest pożądanym elementem kobiecych stylizacji.

Perłowa biżuteria – kiedy ją nosić?

Biżuteria z perłami znana jest kobietom od wieków – nosiły ją wielkie królowe, księżniczki, damy, a teraz wszystkie kobiety sukcesu. Te niezwykłe wytwory małży w zależności od tego, w jakich warunkach powstają, mogą różnić się zarówno kształtem, jak i kolorem. Na przykład perły słodkowodne zazwyczaj są białe, szare i zielonkawe, a te słonowodne mogą mieć między innymi odcień różowy. Oznacza to, że każda perłowa biżuteria jest unikalna i jedyna w swoim rodzaju.

Perłową biżuterię można zakładać właściwie na każdą okazję. Pasuje zarówno do eleganckich kreacji – wtedy warto postawić na sznury pereł lub złote naszyjniki z perłami, a nawet efektowne złote lub srebrne kolczyki z perłami, jak i do stylizacji casualowych. Mogą nosić ją brunetki, blondynki i rude – idealnie komponuje się z każdym typem kobiecej urody.

Kolczyki z perłami

Kolczyki z perłami – sposób na subtelny minimalizm

Perłowe kolczyki to wyjątkowy dodatek do stylizacji zarówno eleganckiej, jak i casualowej – wystarczy tylko wybrać odpowiedni egzemplarz. Na wyjątkowe okazje do wieczorowej kreacji idealnym rozwiązaniem będą dłuższe kolczyki z większymi perłami oraz w złotej oprawie, na co dzień można postawić na nieduże perełki lub takie ze srebrnymi dodatkami – to gwarancja subtelnego minimalizmu. Zaletą perłowej biżuterii jest także to, że nie grozi jej efekt nadmiaru i przesytu – zawsze wygląda delikatnie i podkreśla tajemniczą, kobiecą naturę. Jak przyznają kobiety – dodaje także pewności siebie.