mężczyzna w casualowej stylizacji
Biżuteria

Złoto w biżuterii męskiej – czy jest dla wszystkich?

Coraz bardziej popularne dodatki dla mężczyzn w postaci biżuterii zwiększają dostępność produktów tego typu na rynku. Szeroki wachlarz modeli oraz materiałów, z jakich wykonana jest owa biżuteria może przyprawić o zawrót głowy. Warto podążać za trendami czy może lepiej postawić na klasykę w formie złotej biżuterii?

Dla kogo sprawdzi się złota biżuteria?

Biżuteria wykonana ze złota bądź w jego odcieniach będzie odpowiednia dla absolutnie każdego mężczyzny. Szczególnie polecana jest dla osób o ciepłym typie urody, z oliwkową cerą czy ciemnymi oczami. Złote zawieszki męskie ulokowane blisko twarzy dodatkowo podbiją te cechy wyglądu, czyniąc je bardziej wyrazistymi i atrakcyjnymi. Złoto doskonale sprawdzi się także u panów, u których obowiązuje na co dzień styl formalny w pracy, podkreślając dzięki temu elegancki charakter garnituru. U osób, które wolą bardziej swobodny i casualowy styl znacznie lepiej sprawdzi się zawieszka srebrna męska, która będzie pasować zwłaszcza do stylizacji młodzieżowych i mniej oficjalnych.

Z czym nosić złota biżuterię?

Złoto jest trudnym w stylizowaniu materiałem, który od razu wysuwa się na pierwszy plan i jest niezwykle wyrazisty, dlatego w doborze takich dodatków do ubioru ważny jest umiar. Złociste odcienie podkreślą codzienne stylizacje w stonowanych kolorach i z minimalistycznymi wzorami. Należy pamiętać, by nie łączyć ich z połyskującymi strojami lub w zbliżonej do złota kolorystyce, aby uniknąć efektu przepychu i tandetności. Świetnym rozwiązaniem będzie postawienie na jeden ozdobny element, na przykład złoty wisiorek męski, który podkreśli ubiór jego posiadacza, natomiast nie zaleca się łączenia z innymi kontrastowymi wariantami czy tym bardziej stylami biżuterii.