Bransoletka z kamieni naturalnych - czy mogę zrobić ją samodzielnie
Biżuteria

Bransoletka z kamieni naturalnych – czy mogę zrobić ją samodzielnie?

Minimalistyczne bransoletki ze sznurka lub gumki to od dłuższego czasu ostatni krzyk mody. Nic w tym dziwnego – trudno znaleźć element biżuterii, który dawałby większe możliwości tworzenia inspirujących stylizacji. Na bazę bransoletki można nawlec dowolne elementy (od szklanych koralików, przez pióra aż po prawdziwe kamienie); bransoletkę taką można nosić pojedynczo lub łączyć ją z kilkoma innymi bransoletkami. A co najlepsze – ten element biżuterii możesz wykonać samodzielnie!

Twoja pierwsza bransoletka z kamieni naturalnych – czego potrzebujesz, aby ją zrobić?

Zacznij od stworzenia projektu Twojego nowego elementu biżuterii. Wyobraź sobie, jak ma wyglądać bransoletka. Utrwal pomysł np. w formie rysunku. Na podstawie gotowego projektu:

Sprecyzuj, jakie materiały i w jakiej ilości użyjesz do wykonania projektowanej ozdoby. Czy ma to być wyłącznie bransoletka z kamieniami naturalnymi, czy może chcesz, aby kamieniom towarzyszyły też inne elementy ozdobne?
Zdecyduj, jaką bazę ma mieć Twoja bransoletka – z gumki, sznurka, drucika lub łańcuszka?
Zakup potrzebne materiały w wybranym sklepie stacjonarnym lub internetowym https://mokait.com.pl/bransoletki-z-kamieni-naturalnych-z-zawieszkami z artykułami handmade lub biżuterią.

Bransoletka z kamieni naturalnych ze złotymi zawieszkami

Materiały to nie wszystko! Jakich narzędzi potrzeba do samodzielnego wykonania bransoletki?

Do wykonania bransoletki potrzebne będą specjalistyczne narzędzia. Nie martw się – część z nich zapewne masz w domu! Resztę z łatwością kupisz w sklepach z artykułami dla majsterkowiczów. Podstawowym narzędziem pracy będą igły. Są one niezbędne do nawlekania elementów ozdobnych na bazę bransoletki. W przypadku bransoletki z kamieniami naturalnymi najlepiej sprawdzą się dwa rodzaje igieł:

  • igły z dużym oczkiem (typu Big Eye) – ich oczko zajmuje niemal całą długość igły. Idealne do nawlekania dużych elementów;
  • igły skręcane – cienkie, elastyczne i o bardzo małym oczku – dzięki tej właściwości zmieszczą się nawet w dziurkach drobnych kamieni.
  • Jeśli chcesz, aby Twoja nowa bransoletka z kamieni była wzbogacona o zawieszki, musisz zaopatrzyć się również w szczypce. Zawieszki mocuje się na kółeczkach zaciskowych, które zagina się i otwiera właśnie szczypcami.

Jedna para szczypiec, jedna igła, gumka na podstawę, garść elementów ozdobnych – i bransoletka gotowa! Oczywiście, jeśli dodasz też odrobinę kreatywności, czas poświęcony na sporządzenie własnej biżuterii handmade i dużą dozę cierpliwości!