naszyjniki ze stali chirurgicznej
Biżuteria

Naszyjnik ze stali chirurgicznej — poznaj tańszą alternatywę srebra

Ten materiał jest o wiele tańszy od srebra, nie utlenia się i nie rysuje — stal chirurgiczna, bo to o niej mowa, rozsławiła się u nas już dobre kilkanaście lat temu jako idealny zamiennik tego znacznie droższego metalu szlachetnego i wciąż nie znika ze sklepowych półek. Jednak czy przez swoją niższą cenę jest to dobry pomysł na prezent? Naszyjnik ze stali chirurgicznej — poznaj cechy, zalety i zastosowania srebra nowej ery. 

Cechy i główne zalety biżuterii wykonanej ze stali chirurgicznej

naszyjniki ze stali chirurgicznej

Największą zaletą stali chirurgicznej dostępnej tutaj znanej także jako stal szlachetna jest zdecydowanie niska cena, która jest kilkukrotnie niższa od ceny srebra. Jednak to nie wszystko. Poznaj także inne cechy stali chirurgicznej:

  • nie rysuje się,
  • nie utlenia się (w przeciwieństwie do srebra),
  • nie ulega korozji,
  • nie przebarwia się, nawet podczas częstego kontaktu z wodą,
  • jest antyalergiczna,
  • nie zawiera niklu.

Czy naszyjnik ze stali chirurgicznej to dobry pomysł na prezent?

Jeśli zadacie nam pytanie: „czy naszyjnik ze stali chirurgicznej to dobry pomysł na prezent?”, od razu i bez zastanowienia odpowiemy  „tak”, a to dlatego, że przeszukując czeluści internetu, nie mogliśmy dokopać się do żadnych negatywnych cech tego materiału. Stal chirurgiczna doskonale imituje srebro, ale także bardzo dobrze przyjmuje złocenie, dzięki czemu za nie duże pieniądze możemy cieszyć się lub ucieszyć bliską nam osobę biżuterią pozłacana 24 karatowym złotem w atrakcyjnej cenie.