agat koraliki
Biżuteria

Agat koraliki – dlaczego warto je wybrać do tworzenia biżuterii?

Agat jest kamieniem naturalnym, chętnie wykorzystywanym w jubilerstwie. Twórcy biżuterii cenią go za efektowny, oryginalny wygląd i szeroką paletę barw. To minerał, który nie tylko atrakcyjnie się prezentuje. Posiada także właściwości prozdrowotne, a nawet magiczne. Ten piękny, półszlachetny minerał jest doskonałym wyborem dla wszystkich twórców biżuterii. Nietuzinkowa biżuteria z naturalnych kamieni z pewnością przypadnie do gustu wielu kobietom.

Jakie można wybrać koraliki z agatu do tworzenia biżuterii?

Agat to idealny kamień naturalny do tworzenia biżuterii, takiej jak korale, bransoletki, naszyjniki czy kolczyki. Jubilerzy, pasjonaci kamieni i rękodzielnicy, tworzący biżuterię na pewno mają w czym wybierać. Na rynku agat koraliki dostępne są w bardzo szerokim wyborze, takim jak m.in.:

  • agat mszysty w kształcie płaskiego talarka,
  • w kształcie kuli w różnych kolorach,
  • agat karneol,
  • agat botswana, kula fasetowana
  • koronkowy oponka,
  • mocno błyszczący agat czarny w kształcie patyczka.

agat koraliki

Koraliki z agatu – idealne do tworzenia pięknej biżuterii

Kamienie nanizane są na sznur bez zapięcia, co pozwala na wygodne zdejmowanie pojedynczych egzemplarzy. Można także zakupić piękne, pojedyncze okazy, takie jak np.agat, kabaszon gładki, które są przeznaczone do oprawy w szlachetne kruszce, takie jak złoto czy srebro.

Agat koraliki to znakomita propozycja dla producentów biżuterii z kamieni naturalnych. To minerały, które są wyjątkowo piękne, a bogata gama kolorystyczna może przyprawić o zawrót głowy. Koraliki z agatu zachwycają kombinacjami kolorystycznymi i bogactwem kształtów, co pozwala na tworzenie stylowej, oryginalnej i pięknej biżuterii.