kabaszon
Biżuteria

Kamienie Ozdobne: Tajemnicze Kaboszony

Kaboszony, to wypukłe z jednej strony kamienie ozdobne przeznaczone do oprawy jubilerskiej w różnych kształtach. Oszlifowane, zarówno gładkie i fasetowane. Wykorzystuje się je m.in. do naszyjników, broszek i innych elementów biżuterii. Na naszej stronie dostępne są zarówno kamienie naturalne i kamienie syntetyczne.

Tajemniczy Świat Kaboszonów

Kaboszon http://kamieniolomy.pl/kaboszony to oszlifowany kamień, który ma obły kształt i gładko wypolerowaną powierzchnię. Przeważnie są one koliste, owalne lub eliptyczne, miewają też kształty nieregularne. Spód kamienia może być płaski, wklęsły lub wypukły. Wykorzystuje się je przy tworzeniu broszek, naszyjników i pierścionków.

Szlif kaboszonowy, uważany za najstarszy rodzaj szlifu, nadaje kamieniom obłe kształty, bez naroży, ścianek i ostrych krawędzi. Wydobywa z kamienia to, co w nim najbardziej niezwykłe: ładny rysunek, migotliwość i inne niesamowite efekty optyczne.

Kaboszony: Kamienie z Charakterem

W naszym sklepie Kamieniołomy znajdziesz wiele oryginalnych kaboszonów, które możesz wykorzystać przy produkcji biżuterii. Sięgnij po te, które najlepiej pasują do Twojej jubilerskiej wizji. Kaboszony charakteryzują się różnorodnością cech: od różnobarwnych poświat, przenikających tęczowych barw, połyskujących pasemek i plam, po efekt gwiazdy czy kociego oka. Oferują także wrostki przypominające krajobrazy. Które z nich wybierzesz?

Odkryj fascynujący świat kaboszonów i stwórz swoją niepowtarzalną biżuterię!