złote kolczyki wiszące
Biżuteria

Jak wybrać próbę złota w kolczykach?

Kolczyki z całą pewnością stanowią jeden z najbardziej ulubionych rodzajów biżuterii wielu kobiet. Jeśli są odpowiednio dobrane mogą w bardzo dobry sposób podkreślić urodę, a także rysy twarzy. W sprzedaży można znaleźć zarówno złote kolczyki, jak i srebrne kolczyki. Występują one we wielu zróżnicowanych wzorach, a nawet kolorach. Dzięki temu łatwo będzie wybrać taki produkt, który będzie nam idealnie pasował.

Kolczyki ze złota

Taki rodzaj biżuterii jak kolczyki może być produkowany z różnych prób złota, wśród których najpopularniejsze są 333 i 585. Złote kolczyki 585 posiadają bardzo dobre parametry jakościowe, dlatego są chętnie wybierane podczas zakupów przez wiele osób. W kolczykach o próbie 585 będzie się znajdowało więcej złota niż w wyrobach wykonanych z takiej próby złota jak 333. Ma to związek przede wszystkim z ich trwałością oraz odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia, ale także z ceną. Na przykład złote kolczyki wiszące z próby 585 będą posiadały wyższą cenę niż te same kolczyki wykonane w próbie 333.

Rodzaje zapięć

Złote kolczyki, takie jak na przykład kolczyki z cyrkoniami, mogą mieć różne zapięcia. Wśród nich można wymienić tradycyjny bigiel, angielskie zapięcie, a także sztyfty. Rodzaj wybranego zapięcia w dużej mierze wpływa na wygodę noszenia kolczyków, a także na sposób ich zakładania. Najbardziej popularnym i najczęściej stosowanym rodzajem zapięcia w kolczykach są sztyfty. Jest to zapięcie, które posiada specjalną końcówkę z zaciskiem, dzięki której można je założyć na uszy.

Dodaj komentarz